ONİKİ 12 F1 SÖĞÜT'LE BULUŞTU

Türkiye genelinde yeni sebze tohumu çeşitleriyle bilinirliliğini pekiştiren GENTA, 8-9 Ağustos tarihlerinde Burdur’un Söğüt beldesinde ONİKİ 12 F1 isimli iri tip domates çeşidinin tanıtımını gerçekleştirdi.
Gösterim, Söğüt Toptancı Hali’nin karşısında kurulan geleneksel bir yörük çadırında yapıldı. 2 gün süren etkinlikte yaklaşık 1000 üretici ağırlandı, yemek ve içecek ikramı yapıldı.

Tanıtım boyunca GENTA ve Vilmorin Anadolu Tohumculuk (VAT) Satış & Ür-Ge ekibi çeşit hakkında bölge üreticilerine teknik bilgiler verdi. Aynı zamanda bölgede üretilmiş ONİKİ 12 F1 meyveleri sergilendi ve yetiştirildikleri seralar gezdirilerek çeşidin üstün performansı gözler önüne serildi. Öte yandan VAT’ın aşı anacı SUPERPRO F1’in çok iyi sonuçları da gözlemlenip gösterilerek, bu iki eşsiz kalitedeki ürünün sinerjisi üzerinde duruldu. ONİKİ 12 F1 çok yüksek verimi, meyve iriliği, sertliği ve albenisiyle tanıtıma katılan üreticilerin büyük beğenisini topladı.

Genta hakkındaki yayın ve haberleri, ayrıca şirketimiz tarafından gerçekleştirilen güncel etkinlikleri buradan takip edebilirsiniz. Genta’nın üreticiler ve iş ortakları için yayınladığı periyodik kurumsal yayını Paydaş’ı da bilgisayar veya tabletinize aşağıdan indirebilir ve okuyabilirsiniz.

PAYDAŞ PDF ARŞİVİ