×

HABERLER & ETKİNLİKLER

Anasayfa Haberler & Etkinlikler

SERT ÇEKİRDEKLİ MEYVELERDE FİZYOLOJİK PROBLEMLER

Türkiye’de en erkenci sert çekirdekli meyvecilik, Doğu Akdeniz’de yer alan Mersin-Tarsus’ta yapılıyor. Her geçen yıl da üretim alanını genişletiyor.

MARULDA GÖRÜLEN FİZYOLOJİK PROBLEMLER

Acılaşma, göbeğinin boş olması, antosiyanın oluşumu ve dış yaprakların erken çürümesi marulda görülen fizyolojik sorunların başında geliyor.

SU KÜLTÜRÜ PROJESİ

Su kültürü Türkiye için yeni bir proje olsa da, GENTA bu alandaki ilk çalışmalarının meyvelerini aldı bile. 

OTOYOL PEYZAJI İLE YEŞİLİ YENİDEN KAZANIYORUZ

İstanbul ile İzmir arasındaki ulaşımı 9 saatten 3,5 saate indirecek Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu’nun dörtte biri tamamlandı.

SÜPER LİG’DE GENTA İMZASI

Arena’nın çimlerinden sorumlu Onur Özata, “Kaliteli çim, takımların oyun stratejisini etkiliyor. Çimin kalitesini korumak içinse GENTA ürünleri ilk tercihimiz oluyor” diyor.

SERA YETİŞTİRİCİLİĞİNDE POLİNASYON SORUNLARINA ÇÖZÜM

Arının çalışmadığı dönemlerde ilk salkımdan başlayarak düşük ve yüksek sıcaklıklarda çiçek oluşumunu sağlayan FORM-10, meyve kalitesini ve verimi arttırıyor.

BAĞLARDA GÖRÜLEN FİZYOLOJİK PROBLEMLER

Üzümde görülen fizyolojik problemlerin başında sürgünlerin geç uyanması, salkımlarda görülen aşırı tane seyrekleşmesi ve salkım uç kısımlarındaki tanelerin pörsümesi geliyor.

GENTA PROFESYONEL ÇİMDE YENİ PROJELERLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR!

GENTA, profesyonel çim alanında tohum ve besleme ürünleri ile yakaladığı etkin büyüme trendini, dâhil olduğu farklı projelerle perçinlemeye devam ediyor.

GENTA, APSA’DA TÜRKİYE’ Yİ TEMSİL ETTİ

GENTA, üyesi olduğu APSA (Asya&Pasifik Tohumcular Birliği) tarafından davet edildiği Asya Tohum Kongresi’nde, sektörün önde gelen tohum firmalarıyla bir araya geldi.

GENTA Domates Sanayicilerinin de Tercihi

Türkiye’nin sanayi tipi domates işleyen en büyük firmalarından Merko, Bahçıvanoğlu ve Özgörkey, GENTA bitki besleme ailesinden ACTIMAX ürünlerini tercih ediyor.

GENTA ile Çim Sezonu Asıl Şimdi Başlıyor!

GENTA, yüksek kaliteli çim tohumları, yavaş salınımlı çim gübreleri, kesintisiz teknik hizmeti ve çim saha uzmanları ile sezonu açmaya hazır.

Kabakta Görülen Fizyolojik Problemler

Üretim tekniklerindeki yanlışlar, iklim ve toprak yapısındaki etkenler gibi birçok unsurun neden olduğu bu sorunların önüne doğru bir programla kolaylıkla geçilebilir

Nitrat Yasağına Karşı Alternatif Çözümler

Bitkilerin artan azot ihtiyacını gidermek için kullanılan nitrat içerikli gübreler, patlayıcı madde yapımında kullanılmasından dolayı Bakanlık tarafından yasaklandı. 

Hıyarda Görülen Fizyolojik Problemler

Yetersiz gübreleme, demir veya kalsiyum eksikliği gibi etkenler nedeniyle bazı fizyolojik problemler yaşayabiliyor. 

Patlıcanda Görülen Fizyolojik Problemler

Günümüzde özellikle konuşulan fakat net bir bilgi verilmeyen patlıcandaki fizyolojik problemlerin nedenleri ve çözüm önerileri

Anamur çilek üreticilerinin yeni paydaşı: GENTA

Mersin bölgesinde başbayilik yapan Cabbar Şahin’in yönetimindeki ŞAHİN TİCARET ekibiyle birlikte hazırlanan toplantında GENTA, Anamur bölgesi çilek üreticileriyle bir araya geldi.

Genta hakkındaki yayın ve haberleri, ayrıca şirketimiz tarafından gerçekleştirilen güncel etkinlikleri buradan takip edebilirsiniz. Genta’nın üreticiler ve iş ortakları için yayınladığı periyodik kurumsal yayını Paydaş’ı da bilgisayar veya tabletinize aşağıdan indirebilir ve okuyabilirsiniz.